Czego wystrzegać się w produktach garmażeryjnych?

Garmażerka Warszawa jest czymś, po co sięga coraz większa liczba ludzi. Nic dziwnego – w jej obrębie znajdują się w końcu produkty (niezależnie od tego, czy są hermetycznie zapakowane, czy też sprzedawane “luzem”, na wagę) szybkie w przygotowaniu, apetyczne w wyglądzie i po prostu smaczne. Doceniają ją zwłaszcza osoby żyjące w biegu i po prostu nie mające czasu na to, by codziennie przygotowywać sobie pełnowartościowe posiłki. Tak naprawdę jednak pośród wielu plusów płynących ze stawiania na produkty już po wstępnej obróbce może znaleźć się kilka poważnych minusów – ale tylko wtedy, jeżeli przy ich zakupie nie będziemy odpowiednio uważni. Czego więc wystrzegać się przy zakupie produktów garmażeryjnych?

Najbardziej niepożądane cechy wyrobów garmażeryjnych

Pierogi, surówki, makarony, pyzy – to wszystko wygląda bardzo apetycznie, zwłaszcza dobrze wyeksponowane na półkach sklepowych. Tak naprawdę jednak rzeczywistość wcale nie musi być tak kolorowa, jak ich opakowania. Oto, co może okazać się dla nas alarmujące i zdecydowanie powinno zmuszać nas do zastanowienia się, czy dany produkt rzeczywiście chcemy zakupić:

  • uszkodzone opakowanie – opakowanie wyrobu garmażeryjnego musi być szczelnie zamknięte, a jakikolwiek kontakt artykułu z powietrzem jest wielce niewskazany; sprawdźmy więc je, zwłaszcza, jeżeli zakupów dokonujemy w sieciówce, w której każdy ma “namacalny” dostęp do tych produktów;
  • podejrzana data ważności – jakiekolwiek odchylenie od normy jest tutaj alarmujące – naszą uwagę powinna zatem przykuwać zarówno zbyt długa (wskaźnik dużej ilości chemii przedłużających ją), jak i krótka (długie leżenie na półce) data ważności;
  • brak wartości odżywczych – jeżeli produkt posiada wartości odżywcze, jego producent chwali się tym na jego opakowaniu; to absolutna podstawa, na którą musimy zwrócić uwagę;
  • brak wskazanych alergenów – ich wyszczególnione jest istotne w szczególności w przypadku osób zmagających się z jakąś alergią;
  • niewłaściwe warunki przechowywania – producent zazwyczaj wskazuje, jak powinien być przechowywany produkt – jeżeli sklep nie przestrzega się do zaleceń, zmieńmy go.

Podsumowanie

Nawet jeśli wyroby garmażeryjne są czymś dla wielu zbawiennym, a dla większości bardzo wygodnym (nawet jeśli nie sięgają po nie często, ale w tak zwanych “sytuacjach kryzysowych”), należy zwrócić szczególną uwagę na to, jak się prezentują – najlepiej w momencie ich kupowania. Często bowiem pewne ich cechy wskazują, że ich spożywanie mogłoby być po prostu mało bezpieczne albo niekorzystne dla zdrowia. Aby więc czerpać pełnię z tego, co dają poświęćmy chwilę na przyjrzenie się im podczas kupowania.

Background obraz autorstwa jannoon028 - www.freepik.com